Mumbai /01

Posted on by

Kadangi atsirado daug prašančių išsamesnių pasakojimų, nusprendziau nepatingėti ir greitai jums brukstelti keletas eilučių.

Taigi… Mumbai arba kitaip vietiniu vadinamas Bombay yra miestas, susidedantis is 22 milojonų gyventojų ir esantis pagal savo dydį šeštas labiausiai apgyvendintas miestas pasaulyje. Žmonių srautai nesuvokiami, o iš šalies atrodantis mini chaosas, vietiniams visiškai normalaus gyvenimo alsavimo stilius.

Leidžiantis lėktuvu, akį patraukia įdomus vaizdas – pilkuma ir kažkoks smogas mistiškai dengiantis akimis neaprepiamą miestą. Užemciau akį į vandeni – pilkas… vadinasi – maudytis nelabai pavyks. Saulės taip pat nesimato – is kart mintis perbėga per 6 deginimosi kremo butelius užimančius vietą lagamine.

Pikas. Vos judame. Prie automobilio lango vis prilimpa kažkoks praeivio veidas. Nežinau kur žiureti.

Vairuotojo atvežta į namus, iš aukštai esančio apartamento žvilgtelėjau į apacią. Viduje maža sumaištis. Eiti į lauką ar ne? Wifi neveikia, o išsiuntusi 2 nuotraukas į Londoną jau padidinau savąją telefono saskaitą £5. Skambinti brangu… Sėdžiu ir galvoju… AC nevekia, namuose karšta, nezinau kur esu, ka daryt… Einu į lauką apsižvalgyt. Lauke vieni vyrai, su žinoma varstančiais žvilgnsiais į jų rajone pasirodžiusią sviesiaplaukę užsienietę. Nejauku. Einu į desnę… Prieinu lušnynus. Pasirodo nesaugu… Apsisuku, pėdinu į kairę… Toli nenuėjau… Baisu… Viskas atrodo kaip kino filme, pilka ir nešvaru. Keistas kvapas ir žudantis +36C karštis. Tvaiku, o vėjelį sukelia tik pro šalį lekiančios rikšos, kurių nespįėju dairytis. Nusipirkus iš gatvės prekeivio arbūzą ir papają, lekiu namo. Nuovargis ir stresas, o tuo pačiu metu ir kažkoks džiaugsmas viduje iššaukia sąmišį, kuris susikaupęs akių ašariduobėse, praplyšta riedėti skruostais karštomis ašaromis. Dieve! Kaip aš čia gyvensiu!? Panika. Skambutis į Londoną… Po 5 minučių šiek tiek ramiau. Tenka susitaikyti su realybe, ir prisitaikyti. Einu pamiegot… Kelionė buvo ilga.

Skambutis į duris. Grįžta mano draugė Lucy, kuri pamačiusi mano keistą veido išraišką pasidomi, ar man viskas gerai, ir tuo pačiu nuramina, sakydamas, kad jai buvo taip pat.

Vakarieniauti lekiame rikša, o vėjas lyg vėliavas plesdena plaukus, kurie karts nuo karto užstoja mano veidą puošiančią šypsena. Lucy nuveda į Pali Village įsikūrusią gražią parduotuvę (The Shop), kuri tiesiog užhipnotizuoja savo prekių margumu ir įvairove. Kitoje gatvės pusėje – Pali Village Cafe, pašalina paskutinius nerimo šešėlius. Tai paslėptas perlas, su nerealiai skaniu maistu įsikurusiu tarp beveik visą parą veikiančių parduotuvėlių.

Atsibundus ryte… Ima juokas. Nejaugi aš galėjau taip galvot? Ir kieno galėjau bijot? Mumbai yra gyvas ir pulsuojantis, jis niekad nemiega ir niekada nera toks pat koks buvo vakar. Tai miestas, kuris po vienu ‘stogu’ talpina nuo Bollywood aktorių iki lušnynų gyventojų. Tuos pačius kelius dalinasi blizgantys ir nupoliruoti Bentley automobiliai ir dviračiai, apkrauti mantomis iš po kurių karts nuo karto sublizga žvitrios vaikiškos akutės. Mumbai, tu nerealus! Man atrodo, as isimylėjau…

Gardziai pavalgyti:
Pali Village Cafe
The Fatty Bao
The Yoga House

Shoppingas:
The shop
Fleat market

Kelios akimirkos iš pirmųjų dviejų dienų praleistų pašėlusiai žavingame Mumbajuje.

Foto: Vilma Vaičiulė
Šalis: Indija
Miestas: Mumbai /Bombay
Rajonas: Bandra
2015 Lapriktis

Komentarai

comments