Jubilations

Posted on by


Kaip tik miestas švenčia karališką šventė, taip mes bėgame iš jo! Už tokį poelgį svečio iš Amerikos išvadinti ‘kvailiais, nes čia gyvenimo įvykis’. Šį kartą, dieną prieš išvažiavimą, pagriebusi fotoaparatą ir atradusi vieną valandą laisvo laiko, bėgau fotografuoti miesto pasiruošimo karališkai jubiliejaus šventei. Na, kad tik koks ‘abrozdėls’ liktų atminčiai.

O dėl svečio ‘pastabos’ galėtume pasiginčyti, nes taip manyt gali tik žmonės gyvenantys iliuzijomis arba patriotizmu. Iliuzijomis – kad stovės parado pirmose eilėse, kad nevaržomai judės ten kur nori, kad karalienės mojavimai bus skirti tik jam, o Elizabeth akys ieškos tik tavųjų akių. Patriotizmu – kad užsiimti geriausias parado stebėjimo vietas netingėtų ten stovėti valandomis, ar net dieną prieš, ir viskas vardan to, kad pamatytum karališkąją šeimą.

Nežinau, bet kažkodėl man nei vieno , nei kito jausmo nėra, gal dėl to, kad savo buvusio darbo dėka esu šalia karaliėnės stovėjusi 30cm atstumu ir ne kartą mačiusi kitus karališkos šeimos narius. Na, turiu sutikti, kad ji nepaprasta moteris, nes tik būdama šalia jos, pirmą ir paskutinį kartą jutau tokią stiprią skleidžiamos didybės aurą. Taip pat, ta pačia proga, nepamiršiu paminėti, kad kartą buvau gavusi kvietimą dviem į vasaros šventę Buckingham rūmų sode, į kurią dėka savo patrioptizmo ir meilės Lietuvai negalėjau nuvykti, nes vis dar myliu Lietuvą ir neatsižadėjusi savo lietuvybės, po širdim tebenešioju Lietuvšką pasą. Suvokusi apie praleistą gyvenime nesimėtančia galimybę, drebančia ranka perleidau pakvietimą į saugias kolegos rankas. (PS. šventės dalyviai turėjo buti Didžiosios Britanijos piliečiais).

Lakstydama po gatves ir trumpam įsijautus į foto metraštininko ‘kailį’, prie Anya Hindmarch parduotuvės pastebėjau dailiai atrodantį poną, su dviem prie pavadėlių pririštais korgiais. Priėjusi arčiau sužinojau, kad tai tikri karalienės šuneliai, ir kad be šių dviejų gražuolių pas ją yra dar šešeri. Tą dieną korgiai buvo atvykę ne šeip sau, o dirbo kaip modeliai, reklamuojantys parduotuvėje vykstančią Queen for a Day // Dienos karalienė akciją , kurioje ir aš žinoma sudalyvavau, o sudalyvavusi buvau pavaišinta Gin & Lemon žele, kuris buvo toks stiprus, kad kaip plaktukas trenkė į naivią galvęlę, taip pat dovanų gavau sausainių dėžutę ir nuotrauką atsiminčiai. Apie tai plačiau skaitykite sekamčiuose www.duabu.com blog’o įrašuose, nes į duris stuksena Michael.

Foto: Vilma Vaičiulė // DU ABU