Migdoliniai sausainiukai

Posted on by


Šiandiena kepame migdolinius sausainius, kurie skirti kepėjams-tinginiams, nes yra labai parastai ir labai greit pagaminami. Savaitgaliais tikriausia save taip pat priskirčiau šiai kategorijai, nes daug smagiau leidžiu laiką prie TV žiūrėdama filmą, nei sukinėdamasis prie orkaitės.

Jums reikės:
150g milgolo riešutų
150g cukraus
100g miltų
4 šaukštų sviesto
1 kiaušinio
1 šaukštelio cinamono
1/2 citrinos žievelės ir šiek tiek sulčių

Į kepimo skardą supilkite migdolus ir 8min skrudinkite orkaitėje 150 laipsių temperatūroje. Apskrudusius migdolus atvėsinkite. Tuomet į migdolus supylę cukrų, juos virtuviniu kombainu sumalkite. I masę įpilkite miltus, įdėkite 4 šaukšus sviesto, įmuškite kiaušinį, įberkite šaukštelį cinamono, įtarkuokite citrinos žievelę, įlašinkite šiek tiek citrinos sulčių ir viską gerai virtuviniu šaukštu išmaišykite. Maišykite tol, kol masė bus vientisa.

Pabarstykite stala miltais, ir ant jo ridendami tešlą suformuokite vieną ‘dešrą’. Tuomet ją su peiliu supjaustykite ir supjaustytus rėžiukus dėkite į kepimo skardą, kurią prieš tai ištepkite sviestu ir pabarstykite miltais. Sausainius kepkite apie 20min 130-140 laipsnių temperatūroje.

Iškepusius sausainiukus atvėsinkite padedami juos ant grotelių. Skanaus!

Foto: Vilma Vaičiulė // DU ABU