Sūrio pyragas // Receptas

Posted on by
Nesu didelė smaliže ir kojos niekad nedrebėjo dėl šokoladinių ledų, bet ką ką, o sūrio pyragą tai tikrai mėgstu! Šiandiena su jumis pasidalinsiu labai paprastu ir skaniu pyrago receptu!

Jums reikės:
8 sausainių (Gaminantiems Lietuvoje – sausainiai gaidelis, ne Lietuvoje – digestive)
50g lydyto sviesto
600g tepamo sūrio
2 šaukštų kvietinių miltų
175g cukraus
Kelių lašelių vanilės ekstrakto
2 kiaušinių trynių
1 kiaušinio baltymo
150g grietinės
1/2 limetos

Įkaitinkite orkaitę 160-180 laipsnių, ir tuo metu, kol ji kaista naudodami maisto smulkintuvą ar tiesiog subėrus saisainius i dubenį ir naudojant medinį šaukštą juos susmulkinkite. Išlydę 50g sviesto supilkite jį į trupintus sausainius. Gerai išmaišykite ir šią masę plonu sluoksniu išklokite formelės dugną, stenkdamiesi pyrago pagrindą padaryti kuo kietesnį ir tvirtesnį. Tuomet formelę su pagrindu įdėkite į orkaitę ir kepkite 5min, o po 5min ištraukę atvėsinkite.

Kol pyrago pagrindas vėsta, paėmę didelį dubenį jame išmaišykite: sūrį, miltus, cukrų, vanilės ekstraktą, kiaušinio trynius, kiaušinio baltymą, limetos sultis ir grietinę. Maišykite tol, kol masė bus puri ir vientisa. Kai būsite patenkinti masės konsistencija užpilkite ją ant atvėsusio pagrindo ir įdėję į orkaitę pyragą kepkite 40 min. Išimant iš orkaitės pyrago centras turėtų būti šiek tiek minkštas. Leiskite pyragui susistovėt ir valgykite tik po 60min. Ir patikėkite, ne visuomet tokį laiko tarpą eina atsispirt!

Niam niam!

Pyragas: Vilma Vaičiulė // DU ABU
Foto: Vilma Vaičiulė // DU ABU